Authors

Yıldırım Tuğrul Türkeş

Türk ekonomist ve siyasetçi. Başbakan yardımcılığı görevini 2015-2017 yılları arasında sürdüren Türkeş, 28 Ağustos 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Geçici Seçim Hükümeti'ne katılmıştır. Ardından Adalet ve Kalkınma Partisine katılarak Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti milletvekili olarak meclise girmiştir ve başbakan yardımcılığı görevine kurulan yeni hükûmette devam ettirmiştir. 2007 Türkiye genel seçimlerinden beri Ankara 1. bölge milletvekili olarak meclise girmiştir.

Tüdev

20 Ekim 1993 tarihinde Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Vakfı (TÜDEV) olarak Rahmetli Alparslan Türkeş ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.

Prof. Dr. Haydar Çakmak

Uluslararası İlişkiler profesörü, akademisyen, araştırmacı yazar. 5 Eylül 1956, Çiçekdağ / Kırşehir doğumlu. Fransa Bourgogne Üniversitesi (1987) mezunu. 1989’da yüksek lisansını (DEA) Franchcompte Üniversitesinde (Besançon Fransa) tamamladı. 1993’te Paris-X Nanterre Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde doktora yaptı.

Prof. Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ

Prof.Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ, 1963 yılında Giresun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamladı. 1985 yılında Atatürk Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 1989’da Fırat Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalında Prof. Dr. Tuncer Gülensoy’un danışmanlığında hazırladığı Atebetü’l-Hakayık Grameri başlıklı yüksek lisans tezini savunarak “bilim uzmanı” unvanını aldı.

Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun

1943 yılında İzmir'de doğdu. Babası Kıbrıslı, annesi Kastamonuludur. .Halen, 2010 yılında emekli olduğu Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde, dışarıdan ders vermektedir. Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun'un Türk dili, edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçe ve şiveleri konusunda pek çok eseri ve makalesi bulunmaktadır. "Türk Kağanlığı ve Türk Bengü Taşları" isimli çalışması ile araştırma dalında Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından ödüle layık görüldü. (2016)

Mehpara Sultanova