Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Türkiye ve Azerbaycan askerlerinin Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinde düzenlediği ortak tatbikata dair açıklamalarda bulundu.

Abdullayeva, yaptığı yazılı açıklamada, Ermenistan Dışişleri Bakanlığının Türkiye ve Azerbaycan’ın Laçın bölgesinde düzenlediği ortak tatbikatı eleştiren açıklamasına cevap verdi.

Uluslararası sınırları içinde çeşitli tatbikatlar yapmanın her devletin egemen hakkı olduğunu vurgulayan Abdullayeva, “Azerbaycan bugüne kadar kendi topraklarında ortak ülkelerin katılımıyla çok sayıda askeri tatbikat gerçekleştirdi. Laçın’da başlatılan ortak tatbikat de benzer bir adımdır ve bölgede istikrarın sağlanmasına hizmet etmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Abdullayeva, Ermenistan’ın uzun yıllar sürdürdüğü işgal ve saldırganlık politikalarının uluslararası barış ve güvenliği tehdit eden unsur olduğunu ifadelerine ekledi.

Türkiye ve Azerbaycan askerlerinin Laçın ilinde düzenlediği ortak tatbikatın ardından, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı bu tatbikatın bölgesel barış ve güvenliğe tehdit oluşturduğu yönünde açıklama yapmıştı.

Yorum yazabilirsiniz