“Kazak İşi Türkiye’de” 

“Kazak İşi Türkiye’de” filminin çekimleri, İstanbul’da başladı. Türk ve Kazak oyuncuların birlikte rol aldığı film, Türk dünyasında sinemaseverler tarafından ilgiyle bekleniliyor.

Türkiye-Kazakistan ortak yapımı film, Kazakistan başta olmak üzere Rusça konuşulan ülkelerde çokça izlenen 2017 tarihli “Kazakh Business in America” adlı filmin Türkiye uyarlaması olarak sinemaseverlerle buluşacak. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri doğrultusunda çekilen filmin, bu yıl Kazakistan ve Rusça konuşulan tüm çevre ülkelerde vizyona girmesi planlanıyor.

Yönetmen koltuğuna Anvar Matzhanov’un oturduğu filmin senaryosunu Nurlan Koyanbyaev, Sabit Rakhimbayev ve Iliaz Dzhaparov kaleme aldı, yapımcılığını ise Alim Yapım üstlendi.

Filmin Türk oyuncu kadrosunda Kadir Doğulu, Erdal Cindoruk, Ece Gürer, Sedat Bilenler, Iraz Akçam, Deniz Karausta ve Ferhat Işıktaş yer alırken, Kazak oyuncu kadrosu ise Nurlan Koyanbayev, Zhan Baizhanbayev, Ramazan Amantai, Dariga Badykova, Gulnaz Zholanova, Zhahan Utargaliyev ve Kajet Smagulov’dan oluşuyor.

Yorum yazabilirsiniz