Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Tokayev, hedeflerinin vatandaşların refah seviyesini yükseltmek olduğunu belirtti.

Tokayev, sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı açıklamada, ülkesinde yaşanan son olaylara atıfta bulunarak, “Kazakistan ekonomisi istikrarlı olduğunu kanıtlamıştır.” ifadelerini kullandı.

Kazak hükümetinin yerli ve yabancı ticaret ortaklarının güvenini artırmak için tüm önlemleri alacağını ifade eden Tokayev, “Yeni Kazakistan’ın hedefi, vatandaşların refah seviyesini yükseltmek, yeni iş yerleri kurmak, gelir açığını kapatmak ve enflasyonu düşürmek.” dedi.

Tokayev, milyonlarca Kazak için daha güvenli ve daha iyi yaşam koşulları sağlamak için çabaladıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Ulusal ekonominin şeffaflığını, sözleşmelerin dokunulmazlığını, fikri mülkiyet haklarına saygıyı ve yolsuzlukla taviz vermeden mücadeleyi garanti ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Tokayev, 11 Ocak’ta Meclis’te yaptığı konuşmada, bundan sonra ülkede sosyoekonomik alanda başlatılacak reformlara işaret ederek topluma yeni Kazakistan’ı birlikte kurma çağrısı yapmıştı.

Yorum yazabilirsiniz