Bu bahar, birçok Rus ülke içinde dinlenmeyi planlıyor. Seyahat Acenteleri İttifakı direktörü Natalia Osipova, Kazan’ın, ilkbaharda Rusyalılar için popüler tatil destinasyonları listesine dahil edildiğini söyledi.

Rusya içindeki diğer popüler destinasyonlar Moskova, Sankt Petersburg, Soçi oldu. İlkbaharda destinasyonlara Kırım da ekleniyor. Ancak Baykal, Altay ve Sahalin yılın herhangi bir zamanında popülerliğini korudu, ancak o taraflara çoğunlukla gençlerin gittiği bildirildi.

Osipova, “Rusya içindeki tatiller sadece pandemi sırasında değil, herzaman popüler olmuştur. Rusya’da tatil yapan turist sayısına bir de yeni eklenen tur fiyatlarının bir kısmının geri ödeme programı uygulanmaya başlaması ve kapalı ülkeler bu sayıyı daha da çoğalttı” dedi ve çoğu Rusyalının baharda ülkede dinlenmeyi planladığını kaydetti.

2021’de Rusya içinde 45 milyondan fazla insan seyahat etti, onlar yaklaşık 77 milyon kez seyahat yaptı. Popüler destinasyonların listesi, Tataristan’ın yanı sıra Leningrad, Yaroslavl, Sverdlovsk ve Kaliningrad bölgelerini içerdi.

Böylece, 2021’de Tataristan’ın başkentini 3 milyon turist ziyaret etti.

KAYNAK:https://www.tatar-inform.ru/news/ekspert-po-turizmu-nazvala-kazan-odnim-iz-populyarnyx-mest-dlya-otdyxa-v-rf-vesnoi-5855752

Yorum yazabilirsiniz