TBMM Başkanı Şentop ve Parlamento Heyeti Azerbaycan Dışişleri Bakanı İle Görüştü 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan’da Dışişleri Bakanı Bayramov’la görüşme gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Şentop ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov arasında gerçekleştirilen ikili ve heyetler arası görüşmelerde işgalci Ermenistan’ın Azerbaycan’a düzenlediği saldırılar, Azerbaycan ordusunun topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı harekat ve gündemdeki diğer konular ele alındı.

Dışişleri Bakanı Bayramov, Türk devletinden ve halkından gördükleri manevi destekler için Azerbaycan adına teşekkür etti. Başan Şentop da Türkiye olarak Azerbaycan’ın haklı davasını desteklemeye devam edeceklerini iletti.

Heyetler arası görüşmede, TBMM Başkanı Şentop’un yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ da yer aldı.

Yorum yazabilirsiniz