Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, Bakanlar Kurulu toplantısında Türkmenistan Devlet Televizyon, Radyo Yayıncılığı ve Sinematografi Komitesi bünyesinde Uluslararası Bilgi Merkezi oluşturulması önerdi.

Bakan raporunda, halihazırda, Türkmenistan ile dünya ülkeleri arasında bilgi işbirliğini kurmak ve geliştirmek için bilgi alanında çalışan uzmanlaşmış yapılar ile uygun çalışmalar devam ettiğini kaydetti.

Bu çalışmanın sonuçlarına dayanarak, medya alanındaki öncelikli işbirliği alanlarına ilişkin bir takım öneriler hazırlandı.

Özellikle, Türkmenistan’ın siyasi, ticari, ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer alanlarda ortaya koyduğu uluslararası öneme sahip önerilerin dünya toplumuna zamanında, düzenli ve organize bir şekilde iletilmesi için Türkmenistan Devlet Televizyon, Radyo Yayıncılığı ve Sinematografi Komitesi bünyesinde Uluslararası Bilgi Merkezi oluşturulması önerilmektedir.

Ayrıca, 2022 yılında ülkede birçok önemli uluslararası medya kuruluşunun temsilciliklerinin açılması için öneriler hazırlanmıştır.

Yorum yazabilirsiniz