Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Rashad Nabiyev ile görüşme gerçekleştirdi.

Karaismailoğlu, görüşme öncesi yaptığı açıklamada, kısa süre önce atanan Azerbaycanlı mevkidaşı Nabiyev’i yeni görevi dolayısıyla tebrik etti ve başarı dileklerini iletti.

Bakan Karaismailoğlu, iki halk arasındaki dostluk ve kardeşliğin temelinin ortak atalara ve kültüre, kader birliğine dayandığını dile getiren,“Azerbaycan halkının tarih boyunca Türk halkına verdiği desteği her daim kalbimizin en derinliklerinde muhafaza etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Ülkelerin ekonomik ve coğrafi özellikleri itibarıyla hem bölgeleri hem de birbirleri için taşıdığı önemin açık olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Değerli mevkidaşımla görüşmemizde, tüm dünyaya örnek teşkil eden yakın dostluğumuz çerçevesinde, ulaştırma ve haberleşme alanındaki ilişkilerimizi ele alacağız. Ayrıca 18-21 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ile Azerbaycan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Ali Esedov’un eş başkanlıklarında ülkemizde gerçekleştirilecek Türkiye-Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyonu 9. Dönem Toplantısı marjında Ar-Ge Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı imzalayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazabilirsiniz