Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ermenistan’a Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın toplantısında Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını değerlendirdi. Erdoğan, “Azerbaycan’a karşı Ermenistan tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyorum” dedi.

“ERMENİSTAN’IN ÇAPINI AŞAR”

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan’a sert uyarılar içeren konuşmasında şunları söyledi:

“Ermenistan ve Azerbaycan arasında da devam eden bir sıkıntı var. Ecdadın asırlar boyunca Kafkaslarda yerine getirdiği görevi neyse yine yerine getirmeye devam edeceğiz. Dost ve kardeş Azerbaycan’a karşı Ermenistan tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınadığımızı söylemek istiyorum. Şehit olanlara Allah’tan rahmet yaralananlara şifalar diliyorum. Yukarı Karabağ’da Ermenistan’ın pervasız saldırılarıyla çatışmaya dönüşmesinden şüpheliyiz. Bu durum olayın herhangi bir sınır ihlali çatışması değil, doğrudan Azerbaycan’a yönelik doğrudan taarruz olduğunu göstermektedir. Bu saldırı Ermenistan’ın çapını aşan bir hadisedir. ”

Yorum yazabilirsiniz