Nasreddin Hoca Evi Tamamlanan Restorasyonun Ardından Müze Olacak

“Nasreddin Hoca Evi”nin tamamlanan restorasyonun ardından, fıkra canlandırmalı Nasreddin Hoca Evi Müzesi olarak faaliyete başlayacak.

Akşehir Belediyesi’nin hazırladığı proje kapsamında Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi içerisinde yer alan Nasreddin Hoca Evi restorasyonu başarıyla sonuçlandırıldı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, yaptığı açıklamada, Nasreddin Hoca Evi Müzesi’nin restorasyonu ve dış alanındaki çevre düzenlemelerinin tamamlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Bunlar tamamlandığında evin içerinde 18 fıkranın canlandırıldığı realisttik silikon heykeller ve Nasreddin Hoca dönemine ait malzemeler ile tefriş edilecek. Ayrıca çeşitli bilgiler, panolar vasıtasıyla da hocamızın fıkraları anlatılacak. Bahçesinde ise insanların hoşça vakit geçirebileceği alanlar, yürüyüş yolları, havuz ve dinleme amaçlı bölümler bulunacak. Nasreddin Hocamızın evi, yaz aylarında değerli hemşehrilerimizin ve Akşehir’e gelen misafirlerimizin ziyaretine açılmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazabilirsiniz