Türk Konseyinden Azerbaycan’a Destek Mesajı

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi/Keneşi) Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, işgalci Ermenistan’ın sivil yerleşim birimlerini vurduğu Azerbaycan’ın Gence şehrindeki enkaz alanlarında incelemelerde bulundu.

Amreyev, enkaz alanında bulunduğu sırada basın mensuplarına açıklama yaptı. Gence’ye yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını ifade eden Genel Sekreter Amreyev, uluslararası toplumu da kınamaya çağırdıklarını belirtti.

“TÜRK DÜNYASI AZERBAYCAN’IN İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARINI KURTARMASINI DESTEKLİYOR”

Azerbaycan’ın işgalci Ermenistan’a karşı topraklarını kurtarma harekatını yakından takip ettiklerini belirten Amreyev, “Türk dili konuşan ülkeler, Türk dünyası ve Türk Konseyi, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak hakkını kayıtsız şartsız destekliyor. Bu savaş kardeş Azerbaycan halkı için vatan savaşıdır. Biz bu savaşta Azerbaycan’ın yanındayız. Dostumuz Azerbaycan’a barış ve zafer diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Amreyev, sorunun Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin kararlarına uygun şekilde barış yoluyla çözülmesinden yana olduklarını söyledi.

Yorum yazabilirsiniz