Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, TRT AVAZ Koordinatörü Sedat Sağırkaya ve TRT AVAZ Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Gökçen Ogan ile görüştü. Bu konuda bilgi Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı’ndan verılmıştır.
Toplantıda Günay Efendiyeva, teşkilatın çok yönlü faaliyetlerinden ve hayata geçirilen mühim projelerden bahsetti. Günay Efendiyeva, Vakfın Türk halklarının zengin kültürel değerlerinin korunması ve tanıtılması alanında Türk devletleri ve diğer yabancı ülkelerle yakın ilişkilerini anlattı. Vakıf Başkanı, Türk kültürünün tanıtılması için TRT Avaz ile işbirliğinin önemini vurguladı.
TRT AVAZ Koordinatörü Sedat Sağırkaya, Vakfın Türk Dünyası’nın kadim kültürünü korumak, araştırmak ve dünyaya göstermek için kendisine verilen görevi üst düzeyde yerine getirdiğini belirterek, yapılan çalışmaların kanal aracılığıyla yayınlanmasının önemini kaydetti. Sedat Sağırkaya, Vakıf ile ortaklığın güçlendirilmesinin Türk Dünyası kültür mirasının yayılmasına önemli katkı sağlayacağını bildirdi.
Toplantı, geleceğe yönelik beklentilerin değerlendirilmesiyle devam etti.

Yorum yazabilirsiniz