Bakan Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar İle Görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kırım Tatar asıllı Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar ile görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar’ı bu görevinde ilk kez ağırladığını, görüşmede ikili ilişkiler ile bölgesel konuları ele aldıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Ukrayna Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Emine Ceppar’ı bu görevinde ilk kez ağırladık, ilişkilerimizi ve bölgesel konuları görüştük.

Kırım davasının kararlı savunucusu olarak Kırım Tatarlarının her zaman yanındayız.

Ukrayna’nın Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne desteğini takdir ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Twitter Paylaşımı

Ukrayna Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Emine Ceppar, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Mevlüt Çavuşoğlu ile bu hafta ikinci kez görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu hafta içerisinde Mevlüt Çavuşoğlu ile ikinci kez görüşme gerçekleştirip, stratejik işbirliği ve bölgesel konular üzerinde konuşmamızdan pek memnun oldum. Türkiye, desteğini bildiren, Kırım’ın işgalini tanımayan ve Ukrayna’nın her zaman yanında durmaya hazır olan stratejik ortağımızdır.” ifadelerini kullandı.

Twitter Paylaşımı

 

Yorum yazabilirsiniz