Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs Azerbaycan’ın Cumhuriyet Günü dolayısıyla Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e kutlama mesajı gönderdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 103. yıl dönemi vesilesiyle kutlanan 28 Mayıs Azerbaycan’ın Cumhuriyet Günü’nü Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e gönderdiği mesajla kutladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile tüm Azerbaycan halkını en kalbi duygularıyla tebrik ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kardeş Azerbaycan bu yıl Cumhuriyet Gününü, Vatan Savaşında kazandığı haklı zaferinin gururuyla taçlandırmakta, Türkiye de ‘kaderini kaderi bildiği’ Azerbaycan’ın bu mutluluğunu coşkuyla paylaşmaktadır. Mükemmel düzeydeki stratejik ilişkilerimizi ‘tek millet, iki devlet’ ruhuyla daha da pekiştirmek doğrultusundaki karşılıklı irademizden büyük memnuniyet duyuyorum. Kardeşlik ve işbirliğimizin, bölgemizin barış, istikrar ve refahının en büyük teminatı olduğuna inancım tamdır. Bu fırsattan istifadeyle, Zât-ı Devletlerinin sağlık ve mutluluğu ile dost ve kardeş Azerbaycan halkının esenlik ve refahının devamı için en iyi dileklerimi yineliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazabilirsiniz