Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamasında, yeni bir kitap daha bitirdiğini kaydetti. Türkmen Lider, “Abadançylygyň röwşen gadamlary” (Refahın Parlak Adımları) adlı bu kitabının çeşitli platformlarda yaptığı konuşmalardan ve hitaplardan oluşan bir derleme olduğunu ifade etti.

Kitapta, Türkmen Lideri’nin ülkenin kalkınması, dış politika, ekonomi, kültür, bilim ve diğer alanlardaki çeşitli konulardaki görüşleri özetlenmektedir. Özellikle, devletin gelecekteki kalkınması için birçok teklifler yer almaktadır.

Türkmen Lider, kitabın her okur için faydalı bir rehber olacağına inandığını belirterek, sözkonu kitabın Türkmenistan Diplomatik Çalışanları günün için bir hediye olduğunu vurguladı.

Devlet Başkanı, Bakanlar Kurulu toplantısında yeni kitabından birini Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Raşid Meredov’a takdim etti, Türkmen halkının Türkmenistan Diplomatik Çalışanlar Günü’nü bir kez daha tebrik etti.

Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, sözkonusu kitabın Türkmen diplomatlari için önemli bir rehber olacağını belirtti ve Türkmen Lideri’ne teşekkür etti.

Yorum yazabilirsiniz