Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev ile İletişim Başkanlığında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesine ilişkin hususlar, medya alanında iş birliği ve FETÖ ile mücadele konuları ele alındı.

Türkiye’nin dost ve kardeş Kırgızistan ile ilişkilerini bütün alanlarda daha ileri taşımak istediğini belirten Fahrettin Altun, özellikle dezenformasyonla mücadele, medyada dijitalleşme ve stratejik iletişim gibi alanlarda daha yakın iş birliğinin önünü açacak yeni bir süreci başlatmak istediklerini, bunun her iki ülkenin çıkarlarına hizmet edeceğini belirtti.

Altun, iki ülkenin müşterek gayretleriyle Orta Asya’nın en önemli yüksek eğitim kurumlarından biri haline gelen Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesini güçlendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Fahrettin Altun, terör örgütü FETÖ ile mücadele konusunda da Kırgızistan’a her türlü desteği sağlamayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

Yorum yazabilirsiniz