Kovid-19 Karşısında Yeni Tedbirler Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde artan koronavirüs (Kovid-19) vakaları neticesinde yeni tedbir kararlarının alındığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam(07 Ağustos 2020) saatlerinde sona eren Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine toplantısının ardından, alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, toplantıda en önemli başlığın koronavirüs (Kovid-19) olduğunu belirterek toplu taşımalarda ayakta yolcu alımına müsaade edilmeyeceğini söyledi. “Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizi de tahdit etmeyi sürdürüyor.” diyen Erdoğan, riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlamasına gidileceğini ifade etti.

Koronavirüs (Kovid-19) denetimleri kapsamında kafe ve restoranların da çok sık bir şekilde denetleneceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında:

“Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyoruz. Ayrıca her ilimizde ihtiyaca göre tedbir alıyoruz. Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın şekilde tatbiki sağlanacaktır. Bu çerçevede kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetlenecektir.” dedi.

Yorum yazabilirsiniz