Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Saraybosna’da faaliyet gösteren Maarif Vakfı Okulu’nu ziyaret etti.

Resmi ziyaretler kapsamında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bulunan Akar, Saraybosna’daki Maarif Vakfı Okulu’nu ziyaret etti.

Akar’a okula gelişinde yöresel kıyafetli anaokulu öğrencileri çiçek hediye etti. Binaya girişinde ise ilkokul öğrencilerinin sürpriziyle karşılan Akar, ellerinde Türk ve Bosna Hersek bayrakları taşıyan minikler tarafından “Merhaba” adlı şarkıyı söyleyerek selamladı.

Akar tarafından öğrencilere tablet hediye edildi. Akar daha sonra ortaokul öğrencileri ile toplantı salonunda bir araya geldi.

“Sizlerle Bir Araya Gelmekten Mutluyum”

Salona girişinde bir öğrencinin piyano eşliğinde söylediği “Plevne Marşı” ile karşılanan Akar, hazırlanan sürprizler için teşekkür ederek “Böyle güzel bir törenle karşılanmaktan ve sizlerle bir araya gelmekten çok mutluyum.” dedi.

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Bakan Akar, “Siz gençler geleceğimizin teminatısınız. Sizlerin eğitim ve öğretimi için ne yapsak azdır. Bu konuda görüyorum ki Maarif Vakfı, Bosna Hersek Milli Eğitimi ile koordineli şekilde sizlere çok özel bazı imkanlar hazırlamış. Sizlerin de bu imkanlardan en iyi şekilde yararlandığınızı memnuniyetle müşahede ediyorum. Bosna Hersek’in geleceği siz gençlersiniz.” ifadelerini kullandı.

Akar, 25 sene önce Bosna Hersek’te görev yaptığını söyleyerek, “Nelerin değiştiğini, işlerin ne kadar iyiye gittiğini büyük bir memnuniyetle görüyorum. Sizlerin çalışmalarıyla Bosna Hersek bugünkü seviyesinden çok daha ileri gidecek.” şeklinde konuştu.

Ortaokul öğrencilerine de tablet hediye eden Akar, daha sonra beraberindeki Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçi Sadık Babür Girgin ile Maarif Vakfı Okulu’ndan ayrıldı.

Yorum yazabilirsiniz