Türkmenbaşı’nın “Şagadam” futbol takımının futbolcuları “Ahal” ile çekişmeli maçı 1:0 kazandı ve Türkmenistan kupasına sahip oldu.

Bu yarışların 30 yıllık tarihinde ülkenin her yerinde daha da etkin hala getirilmesi amacıyla başkent Aşkabat’ın dışında 10.kez Türkmenbaşı şehrinde ise ikinci kez final maçı yapıldı.

Bu yarış “Şagadam” ve “Ahal” takımlarının tarihindeki 5. final maç oldu. “Şagadam” takımının zafer kazanmasında takımın teknik direktörü  olan Rahman Baylıyev’in katkıları önemlidir. Bununla birlikte  takımın fıtbolcuları Mekan Aşirov, Ihlas Mahtımov, Kerim Hocaberdiyev ve Resul Çarıyev daha da iyi performans gösterdiler.

“Şagadam” bu maçı kazanarak 2. kez  Türkmenistan kupasına sahip oldu. Türkmenistan – 2021 kupasını ilk olarak “Şagadam’ın” 36 yaşındaki kaptanı Hemra Amanmammedov yukarıya kaldırdı.

Türkmenbaşı’nın takımı daha önceki zaferini 2007 senesinde kazanmıştı. Sözkonusu maçta eski ünlü futbolcu olan Gurbanmammet Meredov’un öncülüğünde “Merv” klübünü 1:0 farkıyla kazanarak ilk kupaya sahip olmuşlardı.

Yorum yazabilirsiniz