Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Vakfı (TÜDEV), Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Genel Kurul’da Vakfın yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri belirlendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ve uygulanan tedbirler neticesinde süresinde yapamadığımız 2020 yılı Genel Kurulumuz, 25.06.2021 tarihinde Vakıf binamızda gerçekleştirildi. Genel Kurul, Vakıf Başkanımız Yıldırım Tuğrul Türkeş’in açılış konuşmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve hakka kavuşan vakfımız üyeleri için saygı duruşuyla başladı. Başkanlık divanının teşekkülü ve divana tutanağa imzalanma yetkisinin verilmesiyle devam eden Genel Kurul, 2020 yılı Vakıf faaliyetleri raporu ve mali raporunun okumasıyla ilerledi.

ÜYE SAYISI ARTTIRILDI

Vakfımıza asil üyelik için başvuran kişilerin görüşülmesinin ardından, 17 yeni üyenin Vakıf bünyesine katılmasına oy birliği ile karar verildi. Bunun neticesinde, 39 üyeye sahip olan Vakfımızın üye sayısı 57’ye yükselmiş oldu.

Genel Kurul, görevde olan Yönetim Kurulunun ibrasıyla devam etti. Ardından, 2021 yılı tahmini bütçesi görüşülerek karara bağlandı.

Vakfımızda, 3 yıl için görev yapacak olan Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin görüşülerek seçilmesi gerçekleştirildi. Bunun neticesinde; 9 asıl, 4 yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulu ile 3 asıl, 2 yedek üyeden oluşan Denetim Kurulu seçildi. Oylamanın ardından, Yıldırım Tuğrul Türkeş yeniden Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Bugüne kadar Vakfımızın çeşitli kademelerinde bulunan, sınırlı imkanlarla rağmen özveriyle hizmet veren değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, gerçekleşen bu nöbet değişimiyle göreve yeni başlayan arkadaşlara başarılar diliyoruz.

Yorum yazabilirsiniz