Türkiye’nin, Kovid-19’la mücadele kapsamında Azerbaycan’a gönderdiği tıbbi malzemeler başkent Bakü’ye ulaştı.

Türkiye’nin, Azerbaycan’a gönderdiği tıbbi malzemeler Bakü’de düzenlenen tören ile teslim edildi. Törene, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Askeri Ataşe Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve bazı yetkililer katıldı.

Büyükelçi Erkan Özoral, malzemeleri Hacıyev’e teslim ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e yazdığı mektubu da iletti.

“BİR MİLLET, İKİ DEVLET”

Törenin gerçekleşmesinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Hacıyev, Türkiye’nin gönderdiği yardımın dostluk ve kardeşliğin açık göstergesi  kabul ederek, “bir millet, iki devlet” vurgusunda bulundu. Hacıyev açıklamalarının devamında, Azerbaycan ve Türkiye’nin Kovid-19’la hem bölgesel hem de küresel düzeyde birlikte mücadele ettiğini vurguladı.

ÇOK SAYIDA TIBBİ MALZEME

Azerbaycan’a gönderilen yardım malzemesi arasında 30 ventilatör, 55 bin tulum, 50 bin N95 maske, 100 bin cerrahi maske, 5 bin gözlük, 200 bin eldiven ve 40 bin kutu çeşitli ilaç yer aldı.

Yorum yazabilirsiniz