Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ile beraberindeki Kazakistan ve Özbekistan heyeti, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, 3. Uluslararası Türk Dünyası Şöleni kutlamaları kapsamında makamında ziyaret etti.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov, Karaman’da olmaktan dolayı duydukları mutluluğu belirtirken Vali Işık’a kardeş ülkelerle yürüttükleri çalışmalar, sağladıkları katkılar ve hedefleri hakkında bilgileri aktardı.

Vali Işık, bu yıl 3’üncüsü yapılacak olan Uluslararası Türk Dünyası Şöleninin, orman yangınları ve pandemi dönemindeki vaka artışı sebebiyle biraz sönük geçtiğini ifade etti.

İlerleyen yıllarda kutlamaları daha güzel yapabilmeyi hedeflediklerini vurgulayan Işık, “Umarım burada kaldığınız müddetçe mutlu bir vakit geçirirsiniz. Biz sizlere her türlü misafirperverliği göstermekten mutluluk duyacağız. Bu organizasyonu gerçekleştiren Genel Sekreterimize çok teşekkür ediyor, hepinize Karaman adına hoş geldiniz diyerek saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Vali Işık, Kaseinov’a Karamanoğlu Mehmet Bey’in biblo ve fermanını hediye etti.

Vali Işık’a ise misafir heyet tarafından Özbekistan’ı simgeleyen bir plaket, kalpak ve yöresel köstüm hediye edildi.

Yorum yazabilirsiniz